Теракт у Петербурзі ставить перед нами проблему переосмислення тероризму.

< Назад до записів

Чи потрібно посилювати заходи безпеки в Україні у зв'язку з терактом в Санкт-Петербурзі? Про це, а також можливе загострення ситуації на Донбасі - директор Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» Андрій Єрмолаєв розповів в ефірі телеканалу «112 Україна». Відеозапис можна подивитися за цим лінком.

На думку директора інституту, вибухи в Петербурзі - наслідки участі Росії у війні на Близькому Сході. «Теракт був, перш за все, націлений на створення паніки серед міського населення в досить мирному і спокійному Петербурзі, а не в політичному центрі, Москві. Друге, це серйозний репутаційний удар по владі, яка б версія не поширювалася». В контексті антикорупційних акцій все це виглядає як наступ на російський режим, який зараз в дуже непростому становищі.

Звичайно, в останні десятиліття ми стали свідками того, що об'єктом терористичних атак стають все більше не політичні режими, а населення. Особливо часто цим користуються радикальні організації. З'явилася і мімікрія під терор, коли подібну діяльність проводять спецслужби, зауважив А.Єрмолаєв. Однак теракт стався в людному місці, і був спрямований на створення масових негативних настроїв, причому в умовах, коли російський режим знаходиться в великому мінусі».

«Лідери радикального ісламу та ІГІЛ вже не раз заявляли, що Росія є їхнім ворогом. Про це не варто забувати, тому що мова йде про реальну війну в арабському світі, але яка проявляється у багатьох країнах. Війни на Близькому Сході - це ключовий виклик найближчого десятиліття».

Теракт в Росії має значення і для України, якій необхідно переосмислити саме поняття тероризму. «Ми увійшли в Гаазький процес. Звинувачення з боку України виглядають аргументованими і виправданими. Йдеться про дії сепаратистських організацій, які вважаються і визнані Верховною Радою терористичними, названий союзник сепаратистів - північний сусід. Але слідчі дії, які будуть випливати з гаазького процесу, можливо, порушать питання про незалежне розслідування всіх військових злочинів, з обох боків, і ми повинні бути готові до того, що спливе вся правда про війну на Донбасі - бо існує і санкціонований тероризм, тероризм спецоперацій. У фокусі такого тероризму - мирні громадяни, які стають «кривавої картинкою». Участь в Гаазькому процесі ставить перед нами ці проблеми. «Не існує «хорошого» чи «поганого» тероризму - є тільки кривавий тероризм, який повинен бути засуджений та зупинений».


Блоги

Публікації

X
X

Партнери