«Шляхи до миру» – проект пропозицій

< Назад до записів

Інститутом стратегічних досліджень «Нова Україна» розроблено проект пропозицій щодо прискореного вирішення конфлікту на Донбасі «Шляхи до миру». Документ складається із трьох частин – Нормандський меморандум, «Маріупольський формат» та «Мінськ – Астана», а також трьох додатків.

В рамках «Нормандського формату» пропонується створити українсько-російської групу на рівні Президентів, основне завдання якої - розробка та підписання "Заяви/Меморандуму про взаємодію", створення україно-російських експертно-аналітичної та політичної груп. Можливе місце комунікацій - Астана, Казахстан. Астана може стати унікальним майданчиком для забезпечення двостороннього переговорного процесу між Україною та Росією по осі «Астана-Мінськ» як ініціатива президентів України і Росії в переговорному процесі в рамках «нормандського формату». Основна мета - відновлення легітимного україно-російського діалогу на рівні експертів і політиків. Рамковим результатом має стати розгорнутий план по реалізації "Заяви/Меморандуму про взаємодію" України та Росії щодо відновлення діалогу, який є необхідною передумовою встановлення миру на Донбасі.

«Маріупольський формат» передбачає створення постійно діючої платформи загальноукраїнського діалогу у місті Маріуполі, з підключенням до нього представників ОРДЛО, а також представників місцевої влади, бізнесових кіл, громадських та релігійних організацій.

Серед додатків до документу - «Дорожня мапа» щодо виконання Мінських угод (рамкові пропозиції), та «демілітаризована нейтральна територія» (рішення щодо створення демілітаризованої нейтральної території на Сході України може бути представлено у формі багаторівневої угоди).

Текст документу – у PDF-файлі, що додається.


Блоги

Публікації

X
X

Партнери