Единбургський погляд на історію демократії - від давніх часів до майбутніх можливостей

< Назад до записів

14 вересня 2017 вийшла друком наукова книга «Единбургський погляд на історію демократії - від давніх часів до майбутніх можливостей», за редакцією видатних західних науковців Бенджаміна Айзехена та Стівена Стоквелла, зі вступним словом Андрія Єрмолаєва. Видання цієї книги – це спільний проект Інституту стратегічних досліджень "Нова Україна" та видавництва «Фоліо» (Харків). Ця наукова праця присвячена історії поширення, та згортання демократії в порівняльній перспективі. У книзі зібрано 45 оригінальних есе, які доводять, що глобальна популярність демократії частково обумовлена її значенням в загальній історії людської цивілізації. В книзі розглянуто як відомі приклади демократії, такі як Афіни та Англійський парламент, так і значно менші досліджені, такі як стародавній Китай, середньовічний іслам, колоніальна Африка чи жіночий рух за виборчі права.

Це ґрунтовне (639 сторінок) дослідження зацікавить представників вітчизняних академічних кіл, політологів, гуманітаріїв, викладачів та студентів, які беруть або планують брати участь у громадський та політичній діяльності. Рефлексії авторитетних авторів про майбутнє демократії, без сумніву, викличуть інтерес також у багатьох читачів з активної громадською позицією.

 

Про авторів. Бенджамін Айзехен - науковий співробітник Центру порівняльних соціальних досліджень Університету Дейкін (Австралія). Він є автором дослідження "Демократія в Іраку: історія, політика та дискурс" (Ашгейт, 2012). Бен також є редактором "Таємної історії демократії" (Палграв Макміллан, 2012), "Арабські революції в контексті: громадянське суспільство та демократія на зміну Близького Сходу" (Melbourne University Press, 2012).

Стівен Стоквелл є професором журналістики та комунікації в Університеті Гріффіта. Раніше він працював журналістом, прес-секретарем та медіа-консультантом. Його публікації включають "Довідник з усіх засобів масової інформації, присвячений чесним та міжкультурним репортажам" (2000 р.), "Стратегії політичної кампанії" (2005 р.), "Риторики та демократії" (2010 р.) та "Секретної історії демократії" (2011 р.).

Зміст.

Вступне слово. Андрій Єрмолаєв.

Подяки. Передмова. Джек Гуді.

Вступ. Складна та суперечлива історія демократії. Б.Айзехен.

Частина I. Докласична демократія.

Частина II. Класична демократія.

Частина III. Середньовічна демократія.

Частина IV. Ранньомодерна демократія.

Частина V. Колоніалізм та демократія.

Частина VI. Національно-визвольні  рухи.

Частина VII. Народні рухи.

Частина VIII. Демократія сьогодні.

Частина IX. Майбутнє: варіанти та можливості.

Висновок. Майбутня історія демократії. С.Стоквелл.


Блоги

Публікації

X
X

Партнери