Інститут "Нова Україна" розпочав проект перекладів академічної літератури

< Назад до записів

Директор Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» Андрій Єрмолаєв та Посол доброї волі ПРООН, д.ф.н., професор кафедри філософії та релігієзнавства Національного університету «Києво-Могилянська академія» Михайло Мінаков 22 вересня презентували у Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка проект серії перекладів іноземної академічної літератури українською мовою та їх безоплатному розповсюдженні в Україні.

Перший в серії перекладів - «Единбурзький погляд на історію демократії – від давніх часів до майбутніх можливостей» (The Edinburgh Companion to the History of Democracy - From Pre-history to Future Possibilities, Edinburgh University Press 2012) буде безкоштовно переданий до провідних публічних бібліотек та бібліотек вітчизняних університетів.  Видання цієї книги – це спільний проект Інституту стратегічних досліджень "Нова Україна" та видавництва «Фоліо» (Харків). Це перший крок, спрямований на те, щоб зробити доступними для українського суспільства надбання західного наукового світу.

Ця наукова праця, що вийшла за редакцією видатних західних науковців Бенджаміна Айзехена та Стівена Стоквелла, зі вступним словом Андрія Єрмолаєва, присвячена історії демократії в порівняльній перспективі. У книзі зібрано 44 оригінальних есе, які доводять, що демократія значно більш поширена, ніж вважалося раніше.  Приклади демократичного прийняття рішень можна знайти в багатьох суспільствах. Автори доводять, що глобальна популярність демократії обумовлена її значенням в історії людської цивілізації.

В книзі розглянуто як відомі приклади демократії, такі як Афіни та Англійський парламент, так і значно менш досліджені, такі як стародавній Китай, середньовічний іслам, колоніальна Африка чи жіночий рух за виборчі права. Це ґрунтовне (639 сторінок) дослідження зацікавить представників вітчизняних академічних кіл, політологів, гуманітаріїв, викладачів та студентів, які беруть або планують брати участь у громадський та політичній діяльності.

 

«Цей проект – професійний внесок Інституту у дискусію щодо передумов та перспектив демократії у новій Україні та світі», – заявив директор "Нової України" Андрій Єрмолаєв під час презентації видання в КНУ ім.Шевченка. «Ми розпочинаємо проект з перекладу ґрунтовного дослідження демократії, що нещодавно вийшло у видавництві Единбурзького університету, який входить до двадцятки найкращих університетів світу. Це не випадково, адже наш проект прагне заохотити фаховий діалог українських викладачів-гуманітаріїв із науковцями світового рівня».

 «Ця книга – найсучасніше дослідження досвіду людства зі встановлення контролю лідерів тими, кого вони ведуть», – упевнений  науковий редактор та упорядник перекладу  М. Мінаков, – «Автори переконливо доводять, що демократія універсальна і рівною мірою притаманна всім епохам, землям та народам».

 «Для нас це визначна подія в рамках нашої бібліотечної роботи. Я сьогодні привітав усіх колег і студентів, тому що видання, яке нам передали – це одне з перших видань такого рівня, перекладене українською мовою. Тому ми можемо привітати абсолютно весь бібліотечний і читацький  простір України з цією подією. Враховуючи поліграфічне і змістовне наповнення – це видання стане бестселером серед наших студентів, і я з острахом боюся, що його розберуть на сувеніри. Ми, як бібліотекарі, будемо дбати за цілісність нашого фонду. Презентація – це значна подія сьогодні для нас», – підкреслив директор Наукової бібліотеки КНУ ім. Т.Шевченка, доктор наук із соціальних комунікацій Олег Сербін.

 «Для відтворення минулого демократії – це просто незамінна книжка. Вона у концентрованому, зібраному такому форматі, налаштовуватиме студентів на пошуки першоджерел. Ми повертаємось до першоджерел, щоб вони не були спотворені у сучасному баченні – ця книжка дуже нам у цьому допоможе. Для вивчення теорії демократії – це просто буде незамінна книжечка, а у нас таких цілі курси», – зазначив професор кафедри політології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Микола Хилько.

 «Сучасні науковці повинні користуватися великим колом джерел для того, щоби мати свій погляд на справи. Якщо це така складна справа, як історія демократії, – то потрібно розуміти все, що відбувалося починаючи з того, як з’явилося слово "демократія" у Давній Греції. Ця книга об’єднує всю світову історію з історією демократії, тому була вибрана саме ця книга. На жаль, є тисячі книжок, які не перекладені українською, – нам ще працювати і працювати, тому я бажаю інституту натхнення у виборі наступних книжок»,  – наголосив генеральний директор видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький.

 

Про авторів книги. Бенджамін Айзехен (Benjamin Isakhan) - науковий співробітник Центру порівняльних соціальних досліджень Університету Дейкін (Австралія). Він є автором дослідження "Демократія в Іраку: історія, політика та дискурс" (Ашгейт, 2012). Бен також є редактором "Таємної історії демократії" (Палграв Макміллан, 2012), "Арабські революції в контексті: громадянське суспільство та демократія на зміну Близького Сходу" (Melbourne University Press, 2012).

Стівен Стоквелл (Stephen Stockwell) є професором журналістики та комунікації в Університеті Гріффіта. Раніше він працював журналістом, прес-секретарем та медіа-консультантом. Його публікації включають "Довідник з усіх засобів масової інформації, присвячений чесним та міжкультурним репортажам" (2000 р.), "Стратегії політичної кампанії" (2005 р.), "Риторики та демократії" (2010 р.) та "Секретної історії демократії" (2011 р.).


Блоги

Публікації

X
X

Партнери