Інститут "Нова Україна" розпочав благодiйний проект перекладів для бібліотек

< Назад до записів

Директор Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» Андрій Єрмолаєв та Посол доброї волі ПРОООН, доктор філософських наук, професор кафедри філософії та релігієзнавства Національного університету «Києво-Могилянська академія» Михайло Мінаков 22 вересня презентували у Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка новий проект для вітчизняних викладачів та науковців. Проект полягає у створенні серії перекладів іноземної академічної літератури українською мовою та їх безоплатному розповсюдженні в Україні.

 Викладачам університету презентували першу книгу серії – «Единбурзький погляд на історію демократії – від давніх часів до майбутніх можливостей» за редакцією видатних західних науковців Бенджаміна Айзехена та Стівена Стоквелла. Ця перша книга Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» вийшла у видавництві «Фоліо» (Харків).

 Наукова праця присвячена історії поширення та згортання демократії у порівняльній перспективі. У книзі зібрано 45 оригінальних есе, які доводять, що глобальна популярність демократії частково обумовлена її значенням в загальній історії людської цивілізації. В книзі розглянуто як відомі приклади демократії, такі як Афіни та Англійський парламент, так і значно менші досліджені, такі як стародавній Китай, середньовічний іслам, колоніальна Африка чи жіночий рух за виборчі права.

 «Цей проект – професійний внесок Інституту у дискусію щодо передумов та перспектив демократії у новій Україні та світі», – впевнений директор Інституту «Нова Україна» Андрій Єрмолаєв. «Ми розпочинаємо проект з перекладу ґрунтовного дослідження демократії, що нещодавно вийшло друком у Видавництві Единбурзького Університету, який входить до двадцятки найкращих університетів світу. Це не випадково, адже наш проект прагне заохотити фаховий діалог українських викладачів-гуманітаріїв із науковцями світового рівня».

 «Ця книга – найсучасніше дослідження досвіду людства зі встановлення контролю лідерів тими, кого вони ведуть», – упевнений  науковий редактор та упорядник перекладу  М. Мінаков, – «Автори переконливо доводять, що демократія універсальна і рівною мірою притаманна всім епохам, землям та народам».

 «Для нас це визначна подія в рамках нашої бібліотечної роботи. Я сьогодні привітав усіх колег і студентів, тому що видання, яке нам передали – це одне з перших видань такого рівня, перекладене українською мовою. Тому ми можемо привітати абсолютно весь бібліотечний і читацький  простір України з цією подією. Враховуючи поліграфічне і змістовне наповнення – це видання стане бестселером серед наших студентів, і я з острахом боюся, що його розберуть на сувеніри. Ми, як бібліотекарі, будемо дбати за цілісність нашого фонду. Презентація – це значна подія сьогодні для нас», – підкреслив директор Наукової бібліотеки Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, доктор наук із соціальних комунікацій Олег Сербін.

 «Для відтворення минулого демократії – це просто незамінна книжка. Вона у концентрованому, зібраному такому форматі, налаштовуватиме студентів на пошуки першоджерел. Ми повертаємось до першоджерел, щоб вони не були спотворені у сучасному баченні – ця книжка дуже нам у цьому допоможе. Для вивчення теорії демократії – це просто буде незамінна книжечка, а у нас таких цілі курси», – зазначив професор кафедри політології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Микола Хилько.

 Видання цієї книги – це перший крок проекту Інституту «Нова Україна», спрямованого на те, щоб зробити доступними для української наукової думки надбання західного наукового світу.

 «Сучасні науковці повинні користуватися великим колом джерел для того, щоби мати свій погляд на справи. Якщо це така складна справа, як історія демократії, – то потрібно розуміти все, що відбувалося починаючи з того, як з’явилося слово "демократія" у Давній Греції. Ця книга об’єднує всю світову історію з історією демократії, тому була вибрана саме ця книга. На жаль, є тисячі книжок, які не перекладені українською, – нам ще працювати і працювати! Тому я бажаю інституту натхнення у виборі наступних книжок»,  – наголосив генеральний директор видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький.

 Наклад книги «Единбурзький погляд на історію демократії – від давніх часів до майбутніх можливостей» буде безкоштовно переданий до провідних публічних бібліотек та бібліотек вітчизняних університетів.

 Про редакторів книги. Бенджамін Айзехен - науковий співробітник Центру порівняльних соціальних досліджень Університету Дейкін (Австралія). Він є автором досліджень "Демократія в Іраку: історія, політика та дискурс" (Ашгейт, 2012),  "Арабські революції в контексті: громадянське суспільство та демократія на зміну Близького Сходу" (Melbourne University Press, 2012).

Стівен Стоквелл є професором журналістики та комунікації в Університеті Гріффіта.  Раніше він працював журналістом, прес-секретарем та медіа-консультантом. Його публікації включають "Довідник з усіх засобів масової інформації, присвячений чесним та міжкультурним репортажам" (2000 р.), "Стратегії політичної кампанії" (2005 р.), "Риторики та демократії" (2010 р.).


Блоги

Публікації

X
X

Партнери