Прес-конференція: "Посилення протестних настроїв в українському суспільстві"

< Назад до записів

23 жовтня 2017 року, о 11:00 в прес-центрі інформаційного агентства Українські Новини відбулася прес-конференція на тему: "Посилення протестних настроїв в українському суспільстві" - презентація результатів опитування населення України, проведеного ЦСД "Софія" в жовтні 2017 року. Спікери: Андрій Єрмолаєв, директор Інституту стратегічних досліджень "Нова Україна" та Олександр Левцун, керівник соціологічних програм Центру соціальних досліджень "Софія". Основні теми: оцінка роботи керівництва країни, думка населення про найбільш корумпованих політиків; хто винен у втраті Криму і частини території Донбасу; сприйняття причин катастрофи в Калинівці; рівень електоральної підтримки політичних партій і потенційних претендентів на пост Президента України.
Більше половини українців підтримують ідею розпуску Верховної Ради через кризу довіри до влади - ктакому висновку прийшли соціологи Центру досліджень "Софія", який з 5 по 13 жовтня 2017 провів опитування населення в усіх адміністративних областях України, передають "Українські новини".
Серед опитаних 55,8% позитивно ставиться до пропозиції розпустити нинішню Верховну Раду і провести позачергові парламентські вибори. Не підтримує цю ідею - 37,4% респондентів (не визначилися з відповіддю - 6,8%).
Також більше половини респондентів (53,1%) підтримують пропозицію провести позачергові президентські вибори. Проти - 38,8% опитаних, вагалися з відповіддю - 8,1%.
Якби на момент опитування проходили президентські вибори, то найкращі шанси вийти в другий тур мали б Юлія Тимошенко, Петро Порошенко і Юрій Бойко.
Серед респондентів, які братимуть участь у виборах мають намір проголосувати:
за Тимошенко - 12,9%, за Порошенка - 9,9%, за Бойко - 9,5%.
Рівень електоральної підтримки інших кандидатів становить менше 7,0% в кожному окремому випадку. Показник підтримки Порошенко зменшився: з 12,8% у вересні до 9,9% в жовтні (серед респондентів, які братимуть участь у виборах).
Якби на момент опитування проходили парламентські вибори (голосування за партійними списками), то кращі шанси подолати 5-відсотковий бар'єр мають ВО "Батьківщина", "Опозиційний блок", Блок Петра Порошенка "Солідарність".
Серед респондентів, які братимуть участь у виборах мають намір проголосувати:
за "Батьківщину" - 12,3% респондентів,
за "Опозиційний блок" - 10,9%,
за БПП "Солідарність" - 9,1%,
за "Самопоміч" - 5,8%,
за Радикальна партія Олега Ляшка - 5,1%,
за Партію "За Життя" - 4,9%,
за партію "Громадянська позиція" - 4,8%,
за партію "Свобода" - 4,2%.
Інші партії мають менше 2% прихильників (у кожному окремому випадку).
Погіршення оцінки роботи керівництва країни і посилення протестних настроїв негативно позначилося на ставленні до всіх провладних партій. Зокрема, якщо у вересні по БПП "Солідарність" мали намір проголосувати 10,5% опитаних, то в жовтні помітно менше - 9,1% (серед респондентів, які братимуть участь у виборах).
Також знижуються показники і Радикальної партії Олега Ляшка, яку все частіше звинувачують в заграванні з владою.
Крім того, багато громадян вважають, що політиків слід піддати люстрації - відсторонити від керівної посади або заборонити в подальшому займати відповідальні посади в органах влади. Серед тих кого треба люструвати в першу чергу називаються Валерія Гонтарєва (вказали 37,8% опитаних); Петро Порошенко (36,4%); Арсен Аваков (35,0%); Арсеній Яценюк (29,8%).


Блоги

Публікації

X
X

Партнери