Робоча поїздка до Харківщини: участь у засідання Асоціації місцевого самоврядування та презентація нового видання Інституту

< Назад до записів

Група експертів Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» на чолі з директором інституту, А.Єрмолаєвим, здійснила робочу поїздку до Харківської області, де прийняла участь у загальних зборах Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області.

Під час зборів Асоціації А.Єрмолаєв виступив з 30-хвилинною доповіддю «Про особливості регіонального самоврядування в Україні». Перед присутніми він поставив запитання, чи є певна універсальна модель демократії, яку треба брати за взірець; як навчитися використовувати культурні уклади та традиції, щоб сформувати власну практику самоорганізації? На його думку, не слід акцентувати надмірну увагу на європейських чи інших моделях, значно краще врахувати специфічний багатоукладний досвід народу України. «В нас є досвід радянського державного самоврядування, досвід західних регіонів України, які пам’ятають Магдебурзьке право. Маємо тепер сучасний досвід. Але щоб зрозуміти, які практики у нас спрацюють, а які будуть недієвими, потрібно розібратися у собі. Бо ми достеменно не знаємо суспільства, у якому живемо».

Доповідь було взято до уваги, що відображено в рішенні загальних зборів Асоціації. Також було запропоновано створити пілотний проект з розвитку комунальної економіки Слобожанщини. Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов підтвердив  готовність Асоціації до роботи над спільним пілотним проектом, що підтверджує повідомлення на офіційному сайті Асоціації. 

Експерти Інституту також провели презентацію видання «Единбургський погляд на історію демократії» у Національному університеті ім. В.Каразіна. На презентації були присутні студенти, викладачі та аспіранти гуманітарних факультетів університету. Видання викликало великий інтерес та жваве обговорення. Зокрема, піднімалося питання щодо специфіки сучасного стану демократії в Україні та наукових засобів його дослідження. Учасники дискусії прийшли до висновку щодо необхідності подальшого введення у науковий обіг нових фундаментальних праць, які ще не перекладалися та не видавалися в Україні.


Блоги

Публікації

X
X

Партнери