У видавництві Palgrave Macmillan вийшла друком книга із главою В.Романової та В.Феклюніної

< Назад до записів

У міжнародному науковому видавництві PalgraveMacmillan вийшла друком книга на  тему «Тригранна дипломатія США, ЄС та Росії» (англійською мовою). Редактори книги – американські професори-міжнародники Вікі Бірчфільд (Birchfield, Vicki L.) та Алесдер Ян (Young, Alasdair R.) – ініціювали спільний дослідницький проект, покликаний пояснити трансатлантичні відносини, що змінюються після анексії Криму Росією та збройного конфлікту на Донбасі. Бачення науковців спирається на синтез трьох ключових підходів до розуміння міжнародних відносин: концепції стратегічного партнерства (Картер), стратегічного балансування (Кіссінджер) та міжнародного співробітництва. Синергія трьох зазначених підходів дозволила науковцям запропонувати нову рамку для розуміння стану міжнародних відносин. Це бачення дозволяє пояснити, як взаємодія двох суб’єктів міжнародних відносин впливає на поведінку третього суб’єкту. Іншими словами, модель тригранної дипломатії дозволяє виявити скоординовані дії двох суб’єктів міжнародних відносин, що змінюють поведінку третього суб’єкту.

Книга «Тригранна Дипломатія США, ЄС та Росії» містить окрему главу «Дипломатичні дилеми офіційного Києва під час кризи», написану у співавторстві експертом Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» В.Романовою та старшим викладачем з політології Університету Ньюкасл (Велика Британія) В.Феклюніною. У главі приділено особливу увагу оновленню української влади внаслідок дострокових президентських та парламентських виборів 2014 років. Досліджено та систематизовано основні кроки офіційного Києва, покликані вплинути на зовнішню політику ЄС та США та їхню взаємодію. Дотепер Київ спрямовує свої зусилля на активізацію співпраці із Брюсселем та Вашингтоном для отримання конструктивної символічної, дипломатичної та матеріальної підтримки з боку цих глобальних гравців. Адже в умовах гібридної війни з РФ у його арсеналі має місце брак дієвих інструментів впливу на Росію. За таких обставин зрозумілим є бажання України, щоб Сполучені Штати та ЄС проводили спільну політику щодо Росії. У главі висвітлено відповідні очікування та заклики ключових українських політичних гравців, щоб ЄС і США постали на спільну позиціїю щодо РФ. Також охарактеризовано тренди громадської підтримки зовнішньополітичних орієнтирів в Україні.

Більш рання версія цього спільного матеріалу В.Феклюніної та В.Романової отримала відзнаку RobertH. DonaldsonAwardfromthePost-CommunistSectionoftheInternationalStudiesAssociation(ISA).


Блоги

Публікації

X
X

Партнери