Крах довіри: результати опитування населення України

< Назад до записів

23 березня на прес-конференції у  Інформаційному агентстві "Інтерфакс"   Інститут стратегічних досліджень «Нова Україна» та Центр соціальних досліджень «Софія» представили результати соціологічного опитування . Опитування населення проводилося  з 9 по 16 березня 2018 року. Всього було опитано 2010 респондентів віком від 18 років і старше з 1 по 10 грудня 2017 у всіх адміністративних областях України, а також на підконтрольній території крім Донецької та Луганської областей та Криму. Як показали результати опитування, українські громадяни дуже критично сприймають розвиток ситуації в країні і той політичний курс, який проводить теперішня влада. Переважна більшість (70,8%) опитаних вважають, що влада веде країну у неправильному напрямі. Населення вкрай невдоволене тим, як працює керівництво країни, причому цей негатив посилюється. Три чверті (78,8%) опитаних тою чи іншою мірою не схвалюють роботу Петра Порошенка на посаді Президента України. Велике невдоволення викликає робота парламенту: роботу Верховної Ради не схвалює 87,5% опитаних.

Коментуючи результати дослідження, Андрій Єрмолаєв, директор Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна», вказав на те, що за цифрами соціологічного опитування стоїть принципово нова ситуація – державно-політична криза. Ця криза створює надзвичайно небезпечні загрози, включаючи загрозу руйнування самої державності. «Я считаю, что государственно-политический кризис – это главная угроза 2018 и начала 2019 года», наголосив А.Єрмолаєв. Він також вказав на те, що виникла загроза розкладання та деградації самого суспільства, що ще небезпечніше. Проявом цього є посилення еміграції з України. В країні виникли несистемні політики, одним з яких є Н.Савченко. Загроза обвального, некерованого розвитку подій стає цілком реальною, і в фокусі цих подій буде постать президента.

Вірогідність консервативного сценарію, тобто безконфліктного виходу на вибори у 2019 році, який намагається реалізувати влада, А.Єрмолаєв оцінив не більше ніж у тридцять відсотків.  Значно небезпечнішим є сценарій «керованого хаосу», «війни всіх зо всіма», коли центральна влада намагається лише стримувати ситуацію від найгіршого розвитку подій. Вірогідність цього сценарію – така ж сама, 25-30%. Третій варіант – це обвал, виникнення некерованої ситуації. І нарешті, найбільш сприятливий варіант – вихід політиків на формулу миру. Можлива основа – «Мирний план – 18», розроблений на початку 2018 року фахівцями Інституту. Для цього критично важливо, щоб президентом та владою був офіційно прийнятий Національний мирний план, створена громадсько-політична платформа, яка б дозволила громадськості прийняти участь у процесі врегулювання кризи в нашій країні.


Блоги

Публікації

X
X

Партнери