Директор Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» Андрій Єрмолаєв переконаний, що залучення жінок до роботи Мінської контактної групи активізує переговорний процес. Про це він заявив виступаючи на KYIV GLOBAL SUMMIT: WOMEN.PEACE.SECURITY.
«Роль жінки в політиці має бути посилена не лише через парламент. Зараз ми маємо єдиний легітимний буксуючий Мінський процес. Що нам заважає ввести жіночій формат до Мінська-3? Це реально новий майданчик для переговорів», – зазначив Андрій Єрмолаєв.
За його словами, жінки-депутати від українського парламенту, від ОБСЕ, від російського парламенту та від зібрань ОРДЛО мають бути залучені до переговорів в рамках Мінської контактної групи. Андрій Єрмолаєв переконаний, що жінки набагато швидше порозуміються, ніж чоловіки.
«Влада на сьогодні монополізувала право на те, як організувати миротворчий процес, як його тлумачити і як його забезпечувати. Чи не дивує вас, що сьогодні, в умовах розквіту нинішньої «демократії», у нас затихли профспілки, дуже слабо працюють громадські організації, якщо не рахувати грантоїдів?», – поцікавився директор інституту.
Андрій Єрмолаєв переконаний, що на сході України видувається не війна народів, а війна режимів.
«Це війна не народів, це війна режимів, і не одного, а трьох. Війна режиму Путіна, війна режиму Порошенка і війна режимів в ОРДЛО. Війна – це не лише захист своїх територій, своїх співвітчизників, війна – це, на жаль, бізнес, це ще й унікальний інструмент забезпечення монополії на владу», – підкреслив Єрмолаєв.
Окрему увагу під час переговорного процесу, за його словами, необхідно приділити поверненню людей, оскільки території під час таких конфліктів повертаються скоріше, ніж люди.
Довідка. KYIV GLOBAL SUMMIT – відбувся за участі депутатів Європарламенту та Національних парламентів країн світу; народних депутатів України; представників міжнародних організацій; представників іноземних дипломатичних місій; членів міжнародних парламентських організацій та асамблей (Парламентської асамблеї Ради Європи, ПА ЄВРОНЕСТ, ПВ Центральноєвропейської ініціативи тощо); членів Кабінету Міністрів України та представників центральних та місцевих органів виконавчої влади; міських голів та депутатів місцевих рад; представників експертно-аналітичного середовища: науково-дослідницьких інститутів; незалежних аналітичних центрів; лідерів громадянського суспільства; неурядових громадських організацій; жіночих об’єднань та рухів; благодійних фондів; волонтерських та правозахисних організацій.