Лекція науковця Світового банку «Розбудова державної спроможності: доказ, аналіз, дії»

< Назад до записів

12 листопада у Києві, за підтримки Інституту стратегічних досліджень "Нова Україна" відбулася лекція видатного американського вченого Майкла Вулкока «Розбудова державної спроможності: доказ, аналіз, дії». Майкл Вулкок (Michael Woolcock) – головний науковець із соціальних питань Групи дослідження розвитку Світового банку (США), лектор Школи державного управління імені Кеннеді Гарвардського університету. Він є співавтором книги, яка має таку ж назву, як і лекція, – «Розбудова державної спроможності: доказ, аналіз, дії».

Перед початком лекції із вітальним словом виступив головний радник Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна», професор Віктор Щербина, відзначивши важливість та актуальність для України теми, яку розробив у своїй книзі американський учений.

Майкл Вулкок у своїй лекції розповів, що головною проблемою для держав, які стають на ноги, є невідповідність між законодавством, яке приймається, та його застосуванням на практиці. Зокрема, мова йде про антикорупційне законодавство, яке дуже часто залишається декларацією про наміри й не виконується в реальності.

На думку вченого, шлях до вирішення багатьох проблем – це самоорганізація людей, яка не є залежною від влади. «Ми б порадили, щоб люди, які ближче всього перебувають до проблем, були в змозі самостійно вирішити їх... Нам потрібно пройти процес створення якихось «майданчиків», які дозволяють людям самостійно вирішувати свої місцеві проблеми, а не змушувати їх чекати рішення проблем ззовні. Таким чином, захищаючи «майданчик» людей, можна виявити їхні проблеми і досліджувати шляхи їх вирішення різними способами – це ключові ідеї, які потрібно ретельно розглянути».

Також Майкл Вулкок висловив своє бачення щодо вирішення проблем України: «Всі разом повинні намагатися вирішити конкретні проблеми, які є у певної країни, і особливо зараз, коли розроблені адміністративні інструменти, система бюджетування і система контрактів, що дозволяють людям створити «майданчик» для певного виду діяльності. Нам потрібно, щоб вся громада людей у всьому світі разом намагалася зміцнити відносини і розширити свій простір для України. Адже у неї є кілька корисних ідей для вирішення проблем. Тому ми її активно вітаємо. Отже, є різні способи вирішення конфліктів у всьому світі, але зараз Україна може приєднатися до переговорів, щоб бути в їх числі. І ми будемо дуже раді співпраці з нею».

2019 року книга Майкла Вулкока «Розбудова державної спроможності: доказ, аналіз, дії» має вийти українською мовою. Переклад книги та її підготовку до друку підтримує Інститут стратегічних досліджень «Нова Україна», видавець-Самміт-книга.

Інститут «Нова Україна» заснований у 2014 році. Місія Інституту – розробка модернізаційної платформи та організація діалогу заради майбутнього нової України.

Головні напрями діяльності Інституту: глобалістика та пріоритети зовнішньої політики, реформи і розвиток країни, модернізація економіки, геокліматичні зміни та сталий розвиток, реформування сектору безпеки, конституційний процес, нова культурна політика, інформаційне суспільство й сучасні медіа-технології, соціологія сучасності.

 


Блоги

Публікації

X
X

Партнери