Електоральні орієнтації українських громадян: третя хвиля опитування.

< Назад до записів

Центр соціальних досліджень «СОФІЯ» з 4 по 11 березня 2019 року провів опитування населення у всіх областях України (підконтрольні території). Всього було опитано 2014 респондентів віком від 18 років і старше. Вибірка опитування репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними ознаками. Метод опитування – індивідуальне інтерв'ю («віч-на-віч») за місцем проживання респондента (на дому). Статистична похибка не перевищує 2,2%.

 

Основні результати опитування

(повні формулювання питань та одномірні розподіли відповідей на питання див. у кінці прес-релізу)

Електоральні орієнтації

 Якби на момент опитування відбувалися президентські вибори, то найкращі шанси вийти до другого туру мали б чотири кандидати - Володимир Зеленський, Юлія Тимошенко, Петро Порошенко та Юрій Бойко. 

 Серед респондентів, які братимуть участь у виборах, планують проголосувати…

  • за В.Зеленського – 23,1%,
  • за Ю.Тимошенко – 14,0%,
  • за П.Порошенка – 12,4%,
  • за Ю.Бойка – 12,0%. 

 Інші кандидати мають рівень підтримки менше 10%. Зокрема, Анатолія Гриценка підтримують 7,4% респондентів (серед тих, хто буде голосувати), Олега Ляшка – 4,5%, Ігоря Смешка – 2,4%, Олександра Вілкула – 2,1%, Руслана Кошулинського – 1,6%, Олександра Шевченка – 1,4%.

 Якби на момент опитування відбувалися парламентські вибори (голосування за партійними списками), то найкращі шанси подолати 5-відсотковий бар’єр мали б Партія «Слуга народу», ВО «Батьківщина», «Опозиційна платформа – За Життя», Блок Петра Порошенка «Солідарність», партія «Громадянська позиція». 

 Серед респондентів, які братимуть участь у виборах, мають намір проголосувати… 

  • за Партію «Слуга народу» –  19,2%,
  • за «Батьківщину» – 13,9%,
  • за «Опозиційну платформу – За Життя» – 10,9%, 
  • за БПП «Солідарність» – 10,3%,
  • за партію «Громадянська позиція» – 6,8%.

Інші партії мають менше 5,0% прихильників (у кожному окремому випадку). 

 

 Зовнішньополітичні орієнтації громадян 

 У суспільстві немає єдиної думки щодо необхідності участі України у військових блоках. Опитування показує наявність балансу прихильників і противників такого членства. Якби найближчим часом проводився референдум про закріплення в Конституції позаблокового статусу України, то 35,8% опитаних громадян проголосували б за те, щоб Україна була позаблоковою державою. Майже стільки ж (37,5%) респондентів заявили, що проголосували б проти позаблокового статусу. (Не брали б участі в референдумі - 12,9 опитаних, не визначилися з відповіддю - 13,8%).   

Менше половини українських громадян висловлюють намір проголосувати за вступ в НАТО, якби з цього питання проводився референдум. Якби найближчим часом проводився референдум з питання вступу України в НАТО, за вступ проголосували б 44,7% опитаних. Проти вступу в НАТО проголосували б 34,8% респондентів. (Не брали б участі в референдумі - 9,9 опитаних, не визначилися з відповіддю -  10,6%).

На Південному Сході України більшість населення висловлюється проти вступу України в НАТО.

Повний текст дослідження доступний за цим лінком.


Блоги

Публікації

X
X

Партнери