Діалог українських та російських експертів

< Назад до записів

21 червня 2019 року керівник Центру українських досліджень Відділу країнових досліджень Інституту Європи РАН Віктор Мироненко і провідний науковий співробітник Відділу соціальних і політичних досліджень Б.П. Гуселетов взяли участь у другій зустрічі російських і українських експертів на тему «Російський транзит в російсько-українському та європейському контекстах».
Зустріч пройшла в режимі Web-конференції за правилами Chatham House. Робочими мовами заходи були російська та українська. У дискусії взяли участь з української сторони: Є.Головаха, Дмитро Дмитрук, Віктор Щербина, Ярослав Жаліло (Ярослав Жалило), Андрій Єрмолаєв, Віктор Котигоренко, Олександр Левцун Ольга Піщуліна. З російської сторони (крім представників ИЕ РАН): Денис Волков, Євген Гонтмахер, Олександр Гущин, Андрій Петров, Valery Solovei, Чіхові Єгор.
В ході обговорення українські та російські експерти поділилися своїм баченням економічної та суспільно-політичної ситуації в РФ і її зовнішньої політики, передумов для деескалації конфлікту на Південному Сході України і поетапного виходу з нього, що, на думку більшості експертів, відповідало б національним інтересам обох країн, зміцненню безпеки і співробітництва в Європі.
Крім того, Центр українських досліджень (Росія) встановив постійний контакт з Інститутом стратегічних досліджень «Нова Україна». Мета співпраці - створення незалежної експертної платформи за участю Експертної групи «Європейський Діалог» для обговорення причин російсько-українського конфлікту і шляхів виходу з нього. Таким чином, набуває обрисів експертна платформа, створювана Центром українських досліджень ІЕ РАН у співпраці з Експертною групою "Європейський діалог" (Росія) та Інститутом стратегічних досліджень "Нова Україна" для обговорення актуальних питань російсько-українських відносин у двосторонньому і загальноєвропейському контексті.
На думку учасників, регулярне проведення подібних зустрічей є корисним для посилення впливу експертного співтовариства і громадянського суспільства на позицію і дії державних інститутів обох країн.


Блоги

Публікації

X
X

Партнери