Для стабільного миру і розвитку країни влада повинна реалізувати сім завдань - Андрій Єрмолаєв

< Назад до записів

Для повноцінного постконфліктного розвитку країни українська влада повинна сконцентрувати зусилля на семи головних напрямках реформування держави. Про це Директор Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» Андрій Єрмолаєв заявив під час прес-конференції, представляючи доповідь під назвою «Основні завдання політики мирного розвитку», яку розробили експерти Інституту.

«Ми повинні визнати, що на сьогоднішній день в уряду і коаліції немає зрозумілої, сформульованої, довгострокової економічної політики. Тому, ми пропонуємо документ, в якому названі ключові напрямки, які потребують реформ», - сказав А. Єрмолаєв.

За його словами, цими напрямками є: новий Конституційний процес, ефективна децентралізація, розвиток муніципальної економіки, ре-індустріалізація, розробка нової соціальної та культурної політики, а також нова політика безпеки.

Однією з головних реформ, на думку А. Єрмолаєва, має стати новий Конституційний процес, якого сьогодні потребує Україна. «Конституційний процес — це пряма, або опосередкована участь кожного громадянина в облаштуванні країни», - підкреслив директор Інституту. Він зазначив, що подолати кризу державності можна шляхом оформлення нового суспільного договору, і цю місію мають виконати Всеукраїнські Конституційні Збори.

Другим важливим завданням влади, за словами А. Єрмолаєва, повинна стати адміністративно-територіальна реформа і створення функціональних регіонів, які дозволять провести децентралізацію влади. «Цей процес може стати консолідуючим, оскільки це ще один момент європеїзації України та формування ефективної структури країни з урахуванням соціокультурних та економічних особливостей територій», - зазначив він.

У цьому контексті, як підкреслив А. Єрмолаєв, важливими чинниками є муніципальна або комунальна економіки як складові частини економічних реформ і політики децентралізації. Така економіка, за словами експерта, надає більше можливостей територіальним громадам у виборі інструментів для вирішення завдань місцевого розвитку.

Директор Інституту «Нова Україна» підкреслив, що проведення політики ре-індустріалізації є одним із найважливіших завдань для України. «Ставка на другу хвилю глобалізації України із залученням західного капіталу і транснаціональних компаній дасть нові робочі місця, посилить експортний потенціал країни і буде додатковим стимулом для розвитку науки та освіти», - сказав А. Єрмолаєв.

Ще одним важливим напрямком реформ, на думку директора Інституту «Нова Україна», має стати забезпечення нового соціального балансу. «Формування продуманої політики управління соціальним капіталом є сьогодні ключовим завданням», - зазначив він. У цьому контексті, як зазначив експерт, важливо сформувати єдиний національний гуманітарний простір. «Цей простір повинен реабілітувати ідею України як єдиної політичної нації врахувавши всю складність і специфіку нашої історії», - вважає директор Інституту.

Розробка нової політики безпеки — безпеки розвитку, як зазначив директор Інституту «Нова Україна», також є ключовим моментом реформ України. «Сьогодні Україна має моральне право виступати не тільки як суб'єкт внутрішнього облаштування політики безпеки, а й ініціатором нових підходів у регіональній і глобальній системах безпеки, зокрема, щодо реформування ОБСЄ», - упевнений А. Єрмолаєв.

За його словами, представлений сьогодні документ Інститут «Нова Україна» планує передати для обговорення всім органам влади, громадським організаціям, експертному середовищу, міжнародним партнерам, а також нещодавно створеному Агентству модернізації України.

А. Єрмолаєв також додав, що сьогоднішній документ є логічним продовження доповіді під назвою «Мирний план: перезавантаження», який Інститут представив громадськості на початку лютого 2015 року. У цій доповіді були викладені першочергові кроки необхідні для зупинки конфлікту і досягнення миру в Україні.


Блоги

Публікації

X
X

Партнери