Історичний успіх України - поставити Донбас як проблему європейської політики

< Назад до записів

Зустріч президента України з президентом Сполучених Штатів Д.Трамп проходить в умовах, коли конфлікт еліт в Америці вийшов назовні. У такій ситуації невеликі країни, такі як Україна, зазвичай виявляються в розгубленості, проте нам вдалося, і це історичний успіх України, поставити свої питання - конфлікт на Донбасі, Крим, як проблему європейської політики номер один. Про це в ефірі телеканалу «112» заявив директор Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» А.Єрмолаєв.

Однак Україна намагається вирішити цю проблему в Вашингтоні, а це говорить про те, що потрібен новий формат її рішення. «Схоже на те, що у Вашингтоні на Україну чекає не тертя чи узгодження, а ультиматум. Трамп зустрічає нашого президента, маючи з одного боку - позиції європейських еліт в Мінському і Нормандському форматі, а з іншого - величезну масу компромату, який навезли за півроку. А дома у нього явна напруга у стосунках зі своїми політичними конкурентами, які звинувачують його у всіх смертних гріхах, змові з Росією, неефективністю вирішення українського питання, і так далі. І я думаю, що Трамп буде готовий підтримати нову позицію Сполучених Штатів, пов'язану з рішенням Конгресу, за однієї умови - що це буде тимчасово, і це забезпечить йому успіх до кінця року».

А.Єрмолаєв не виключає те, що це буде «розшивання» Мінських угоду у вигляді пропозиції надати спецстатус для Донбасу, чи пропозиція провести вибори, після чого до влади прийдуть сили більш толерантні. «Нинішня американська адміністрація навряд чи пробачить проколи з боку наших діячів, коли йшла американська виборча кампанія, а наші політики «по вуха» влізли в цю кампанію і по суті справи, були агітаторами однієї сили. Тепер їм доведеться платити за рахунками. Але найскладніше - це врегулювання україно-російських відносин ».

У цій складній ситуації Сполучені Штати не братимуть відповідальності за українське питання, оскільки у них немає впевненості, що вони його вирішать, заявив А. Єрмолаєв. Трампу потрібно зараз врегулювати відносини з Російською Федерацією, і особисто з Путіним. У цих умовах Україні слід активізувати переговорні процеси, підвищити їх статус. Пакет пропозицій про вихід з нинішньої ситуації, «Шляхи до миру»,  вже розроблений Інститутом «Нова Україна». Україні необхідно почати прямі переговори з Росією, оскільки питань, які можна було б вирішити в ході переговорів, накопичилося багато. Зручним місцем для таких переговорів могла б стати Астана, оскільки керівництво Казахстану неодноразово зверталося до нас з пропозицією зробити Астану майданчиком для таких переговорів. Підготовчу, експертну роботу можна було б почати вже зараз, вважає директор інституту «Нова Україна».


Блоги

Публікації

X
X

Партнери