Прес-конференція "Шляхи до миру: нові підходи щодо мирного врегулювання конфлікту на сході України"

< Назад до записів

23 червня в агенції «Українські Новини» пройшла прес-конференція Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна». В конференції приймали участь директор Інституту Андрій Єрмолаєв та головний радник С. Денисенко. В ході прес-конференції були представлені нові підходи до мирного врегулювання конфлікту на сході України, "Шляхи до миру", розроблені фахівцями Інституту.

А.Єрмолаєв також висловив своє ставлення до останніх подій, в тому числі – арешту редактора «Страна.ua» І.Гужви, якому висловив свою підтримку. «Тоталитарные режимы часто пользуются методами информационных ударов не столько для того, чтобы устранить конкурента или блокировать критика, но и для того, чтобы сформировать соответствующую атмосферу в обществе... Все больше событий, происходящих как в политической, так и в неполитической сфере становится частью уже неприкрытой внутренней интриги в самой власти. Нет случайных событий – нельзя исключать, что это событие связано с итогами поездки Порошенко в Соединенные Штаты, и с текущими переговорами».

Серед пропозицій Інституту щодо мирного врегулювання на сході України – посилення «Нормандського формату» шляхом залучення генерального секретаря ОБСЄ, що дозволить з часом створити і нову систему безпеки в Європі. Пропонується також створити групу високого рівня із президентів України та Росії, а також експертну групу, задля вирішення питань припинення бойових дій, питань кордонів, торгівельних відносин, та інших.

Директор Інституту наголосив, що ситуація в суспільстві, у порівнянні з минулим роком, змінилась – або важкий та складний шлях до миру, або – остаточний розкол. Три роки війни та піврічна блокада призвели до незворотніх наслідків. Йде гібридня інтергація Донбасу до російського політичного та економічного простору. Тим часов в Україні зростає націоналістична істерія та нетерпимість. «Пора открыто говорить о высокой степени интегрированности украинской политики с политиками в Европе и, что немаловажно, в Соединенных Штатах. Идет игра в четыре руки: ястребы в Украине делают ставку на реванш так называемых либеральных империалистов в Соединенных Штатах. Поэтому есть определенный «синхрон» в действиях противников Трампа в Соединенных Штатах с инициативами украинской «партии войны»».

Виходом з ситуації міг би стати спеціальний меморандум, прийнятий на Нормандському форматі, в якому б містилися гарантії Україні щодо цілісності її кордонів, гарантії деінтернаціоналізації конфлікту на сході, посилена роль ОБСЄ, сформована нейтральна, демілітаризована смуга, та інші речі. Такий документ дозволив би реалізувати і Мінські домовленості. Ці домовленості можна було б розширити шляхом прямих перемовин між Україною та Росією. Антикризова комісія із президентів України та Росії дозволила б уникнути загрози перетворення конфлікту на Донбасі у повномасштабну війну. «Выработка новой, прагматичной формулы отношений – задача и миссия такой группы», вважає А.Єрмолаєв.


Блоги

Публікації

X
X

Партнери