Україна повинна виробити нові переговорні позиції по Донбасу в форматі «Париж-2»

< Назад до записів

Для інтенсифікації та забезпечення результативності переговорів по Донбасу Україна повинна виробити нові переговорні позиції в форматі «Париж-2». Про це директор інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» Андрій Єрмолаєв сказав в ході прес-конференції, на якій були представлені розроблені інститутом нові переговорні позиції для України "Париж -2. Об урегулировании конфликта на Донбассе" і представлений проект «Донбас: територія толерантності та соціальної реінтеграції».

«Спроби «заморозити» конфлікт на Донбасі несе в собі ризик нових соціальних потрясінь в регіоні. Сьогодні очевидна необхідність для всіх сторін в новому раунді продуктивних переговорів за умовною формулою «Париж-2», який поєднає в собі Нормандський формат плюс пропозиції Мінського процесу», - сказав Андрій Єрмолаєв.

За його словами, в разі подальшого затягування процесів можлива точка неповернення вже в травні-червні, коли наші західні партнери в ситуації замороженості прийматимуть чергові заходи щодо санкцій, буде поглиблюватися економічна криза і в Євросоюзі, і в Російській Федерації.

Директор інституту «Нова Україна» зазначив, що для України є неприпустимим ні визнання сепаратистських республік в складі України, ні визнання їх як незалежних держав. «Це аксіома. Тому варіант автономності та утворення нових областей за умов організації виборів на основі українського законодавства дозволяє вийти на якусь нову формулу взаємин з цим регіоном», - сказав Андрій Єрмолаєв.

За його словами, за умови повного виведення російських збройних сил та громадян Росії з території Донбасу, є можливою і допустимою реструктуризація регіонів в автономні області.

Важливою складовою цього процесу, як підкреслив Андрій Єрмолаєв, має стати відновлення контролю за кордоном, можливо, на тристоронній основі на перехідний період, а також здійснення контролю над військовою технікою.

Крім того, директор інституту «Нова Україна» наголосив на необхідності проведення виборів до місцевих рад і виборів у нові обласні ради за умови демонтажу всіх самопроголошених республіканських структур. «Цей той складний, але компромісний шлях, який дозволяє налагоджувати публічні, адміністративні та інші відносини з майбутніми новими областями в регіоні», - вважає Андрій Єрмолаєв.

Він також зазначив, що головний недолік угод і протоколів мінської групи - в різночитанні ключових пунктів, відсутності плану-графіка їх реалізації, особливо в таких ключових моментах як припинення вогню, контроль над озброєнням і кордоном.

Андрій Єрмолаєв підкреслив, що Україна так і не отримала виразної допомоги з боку країн-гарантів безпеки України - так званої Будапештської п'ятірки. «У рамках нового переговорного раунду Україна має право поставити питання про те, що учасники Будапештського меморандуму повинні погодитись на пропозицію нашої країни зі створення як мінімум двох фондів підтримки і реабілітації України», - сказав експерт.

Першим фондом, як зазначив Андрій Єрмолаєв, міг би стати фонд відновлення України після війни, другий фонд - інвестиційний, до якого б увійшли кампанії, що отримають преференції від уряду щодо участі в інвестиційній діяльності як на Донбасі, так і в Україні в цілому.

 

 


Блоги

Публікації

X
X

Партнери